Zgłoszenie strony do Google add URL

Zgłoszenie strony do google

Jeżeli posiadasz nową witrynę internetową lub stworzyłeś nową podstronę czy artykuł, to dobrze jest zgłosić ją do wyszukiwarki Google. Dzięki temu szybciej pojawi się w jego indeksie, a może nawet stanie się widoczna na kluczowe dla nas frazy.

A więc jak dodać stronę do wyszukiwarki Google

Zgłoszenie strony do google można wykonać na kilka sposobów:

  • Najprostszą metodą, ale z reguły najdłuższą jest czekanie, aż wyszukiwarka sama odnajdzie naszą stronę i doda ją do swojego indeksu. Średnio zajmuje to około 30 dni od założenia nowej domeny. Jak to możliwe? Otóż Google co 30 dni przeszukuje serwery DNS w poszukiwaniu nowo zarejestrowanych domen, dzięki czemu jest w stanie wyszukać i zaindeksować nowe witryny.
  • Dodanie odnośnika do Twojej witryny na popularnym forum lub portalu – chociażby jako komentarz do artykułu. Generalnie mogą to być linki z dowolnych witryn, ważne jest aby były to dość popularne strony, gdyż są one częściej odwiedzane przez roboty Google. Dzięki temu Googlebot będzie częściej trafiał na Twoją stronę i odświeżał swoją kopię.
  • Trzecia metoda, to skorzystanie bezpośrednio z narzędzi udostępnianych przez Google: Google add URL. Dodanie strony przez ten formularz może zaowocować zaindeksowaniem strony nawet w kilka minut. Sposób ten wymaga dostępu do konta Narzędzi dla Webmasterów, nie jest to jednak problem ponieważ dostęp może uzyskać każdy kto posiada konto Google, w tym m.in. poczta Gmail, czy konto na YouTube – wszystkie usługi Google są ze sobą połączone, także wystarczy że posiadasz jedną aktywną usługę.
    Google Add Url
  • Ostatnia najbardziej popularna a zarazem skuteczna metoda, to weryfikacja strony w Narzędziach dla Webmasterów, a następnie pobranie jej jako Google
    pobierz jako Google

Poza powyższymi metodami warto jest także stworzyć mapę witryny i umieścić ją w głównym katalogu na naszym serwerze. Najlepiej gdyby plik nosił nazwę i rozszerzenie „sitemap.xml” – powinien być dostępny pod adresem www.nazwa_domeny.pl/sitemap.xml. Jeżeli posiadasz stosunkowo niedużą stronę, to w sieci znajdziesz mnóstwo darmowych generatorów takich map. Plik ten daje robotowi informację jakie podstrony posiadamy i ułatwia mu ich odnalezienie.

Jeżeli stworzyłeś już mapę, umieściłeś na serwerze i zweryfikowałeś swoją domenę w Narzędziach Google, to używając tego narzędzia dodaj ją w panelu
mapa strony - sitemap

To już chyba wszystkie informację, które powinny odpowiedzieć Ci na pytanie jak dodać stronę do wyszukiwarki google. Powodzenia.


Jeżeli masz problem lub potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEO napisz na kontakt@arseosystem.pl/

Comments (2)

Grupa TENSE

paź 23, 2017 at 1:11 PM

Warto dodać, że opisywane w artykule narzędzie „Google add URL”, zwane również inaczej jako „Google Submit URL”, obecnie dostępne jest już także bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki. Nie trzeba mieć zatem konta w usłudze GSC, ale należy być zalogowanym chociażby na konto gmail. Aby skorzystać z możliwości przesłania nowego adresu URL do indeksu wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: „submit url” i w górnej części wyników ukaże się pole do wklejenia adresu URL. Z doświadczenia wiemy, że metoda „submit URL” potrafi zadziałać w przeciągu kilku sekund, choć takie wyniki można raczej obserwować podczas indeksowania nowych podstron zaindeksowanych już witryn, aniżeli w przypadku zupełnie nowych serwisów.

Aby witryna została zaindeksowana szybko najlepiej połączyć wskazane w artykule metody. Sugerujemy, aby najpierw zweryfikować ją w GSC, pobrać jako Google, a w międzyczasie dodać jeszcze wpisy do kilku katalogów z wizytówkami firm, np. wp.pl. Strona powinna zaindeksować się błyskawicznie.

Gdy po 2-3 dniach strona nadal nie pojawi się w indeksie Google, warto sprawdzić czy w sekcji „head” nie znajduje się „noindex” – czasami podczas projektowania strony zakładana jest bowiem blokada indeksacji.

Reply

Arseo System

paź 26, 2017 at 6:51 PM

Zgadza się, od jakiegoś czasu podstrony można zgłosić także bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Dzięki za dopełnienie artykułu 🙂

Reply

Leave a comment