Zgłoszenie strony do google

Jeżeli posiadasz nową witrynę internetową lub stworzyłeś nową podstronę czy artykuł, to dobrze jest zgłosić ją do wyszukiwarki Google. Dzięki temu szybciej pojawi się w jego indeksie, a może nawet stanie się widoczna na kluczowe dla nas frazy.

A więc jak dodać stronę do wyszukiwarki Google

Zgłoszenie strony do google można wykonać na kilka sposobów:

  • Najprostszą metodą, ale z reguły najdłuższą jest czekanie, aż wyszukiwarka sama odnajdzie naszą stronę i doda ją do swojego indeksu. Średnio zajmuje to około 30 dni od założenia nowej domeny. Jak to możliwe? Otóż Google co 30 dni przeszukuje serwery DNS w poszukiwaniu nowo zarejestrowanych domen, dzięki czemu jest w stanie wyszukać i zaindeksować nowe witryny.
  • Dodanie odnośnika do Twojej witryny na popularnym forum lub portalu – chociażby jako komentarz do artykułu. Generalnie mogą to być linki z dowolnych witryn, ważne jest aby były to dość popularne strony, gdyż są one częściej odwiedzane przez roboty Google. Dzięki temu Googlebot będzie częściej trafiał na Twoją stronę i odświeżał swoją kopię.
  • Trzecia metoda, to skorzystanie bezpośrednio z narzędzi udostępnianych przez Google: Google add URL. Dodanie strony przez ten formularz może zaowocować zaindeksowaniem strony nawet w kilka minut. Sposób ten wymaga dostępu do konta Narzędzi dla Webmasterów, nie jest to jednak problem ponieważ dostęp może uzyskać każdy kto posiada konto Google, w tym m.in. poczta Gmail, czy konto na YouTube – wszystkie usługi Google są ze sobą połączone, także wystarczy że posiadasz jedną aktywną usługę.
    Google Add Url
  • Ostatnia najbardziej popularna a zarazem skuteczna metoda, to weryfikacja strony w Narzędziach dla Webmasterów, a następnie pobranie jej jako Google
    pobierz jako Google

Poza powyższymi metodami warto jest także stworzyć mapę witryny i umieścić ją w głównym katalogu na naszym serwerze. Najlepiej gdyby plik nosił nazwę i rozszerzenie „sitemap.xml” – powinien być dostępny pod adresem www.nazwa_domeny.pl/sitemap.xml. Jeżeli posiadasz stosunkowo niedużą stronę, to w sieci znajdziesz mnóstwo darmowych generatorów takich map. Plik ten daje robotowi informację jakie podstrony posiadamy i ułatwia mu ich odnalezienie.

Jeżeli stworzyłeś już mapę, umieściłeś na serwerze i zweryfikowałeś swoją domenę w Narzędziach Google, to używając tego narzędzia dodaj ją w panelu
mapa strony - sitemap

To już chyba wszystkie informację, które powinny odpowiedzieć Ci na pytanie jak dodać stronę do wyszukiwarki google. Powodzenia.


 

Jeżeli masz problem lub potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEO napisz na kontakt@arseosystem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>