pozycjonowanie stron - jak to działa

Pozycjonowanie stron jak to działa

Jedną z najskuteczniejszych form reklamy internetowej jest pozycjonowanie stron. Jak to działa? Otóż wpływ na osiąganie wysokich pozycji ma bardzo wiele czynników, postaram się przybliżyć najważniejsze z nich.

Content

Ważnym czynnikiem wpływającym na wysokie pozycje fraz są wysokiej jakości, przydatne użytkownikowi treści. Wyszukiwarka ceni wartościowy content i wynagradza, to wzrostem w wynikach. Oczywiście tekst powinien być odpowiednio dosycony słowami kluczowymi na których nam zależy. Nie ma być to spam, czy tekst sztucznie upchany frazami. Artykuł ma przede wszystkim skupiać się na użytkowniku i przekazaniu mu wartościowej wiedzy, jednocześnie naturalnie wplatając kluczowe słowa / frazy, mogą to być także różnego rodzaju odmiany.

Pamiętaj aby nie kopiować tekstów z innych stron! Na pewno nie wpłynie to pozytywnie na pozycjonowanie Twojej strony, może jedynie zaszkodzić.

Link building

Bardzo ważnym elementem jest budowanie tzw. profilu linkowego, czyli zdobywanie wartościowych odnośników do naszej strony (również do kluczowych podstron). Dobrze gdyby odnośniki były powiązane tematycznie do linkowanej strony, oraz pochodziły z dobrych jakościowo witryn. Należy unikać linków z zaspamowanych miejscówek, lepiej skupić się na mniejszej ilości, ale lepszych jakościowo odnośnikach np. linki z artykułów, forów, czy zadbanych katalogów firm.
Dobrze jest budować także własne zaplecza, chociażby blogi, także z dobrymi jakościowo tekstami z których będziemy linkować nasz serwis. Możliwości w tym zakresie jest dużo, dlatego powinno się dywersyfikować profil linkowy, aby nie wyglądał na sztucznie wytworzony.

Tytuły i nagłówki

Pamiętaj aby na każdej kluczowej podstronie zamieścić unikalny nagłówek H1 zawierający pozycjonowaną frazę (lub jej odmianę) oraz ustawić odpowiedni tytuł strony (znacznik <title> … </title>). Warto także zadbać o unikalny opis description – od dłuższego już czasu nie ma on wpływu na ranking strony, jednak może pomóc w osiągnięciu unikalności danej podstrony, a tym samym wspomóc jej pozycjonowanie. Ponadto jest to tekst, który widzą użytkownicy w wynikach wyszukiwania, dlatego odpowiednio napisany może zachęcić do odwiedzin naszej strony.

Są to trzy filary na których powinieneś skupić się w pierwszej kolejności i koło których nie powinieneś przechodzić obojętnie rozpoczynając swoją przygodę z pozycjonowaniem strony. A więc jak to działa? Otóż, im więcej czynników zostanie spełnionych, tym większą mamy szansę na osiągnięcie wysokich pozycji. Oczywiście każda strona, tematyka itp. jest inna i nie ma jednego złotego rozwiązania. Zawsze należy dbać o wysoką jakość strony (pod każdym kątem), aby nieoczekiwana aktualizacja algorytmu nie wpłynęła negatywnie na dotychczas wykonane prace.

Mam nadzieję, że powyższe rady pomogą Ci chociaż po części odpowiedzieć na pytanie „pozycjonowanie stron – jak to działa?”.


Jeżeli masz problem lub potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEO napisz na kontakt@arseosystem.pl/

Comments (4)

Michał

wrz 18, 2017 at 9:39 AM

Mam pytanie co do tytułów i nagłówków. Google preferuje nowe znaczniki html typu czy jest to obojętne dla botów i równie dobrze można stosować stronę opartą tylko na divach?

Reply

Arseo System

wrz 19, 2017 at 9:57 AM

Co masz na myśli mówiąc „nowe znaczniki html typu”?
Strona nie powinna być oparta tylko na divach, każda podstrona powinna posiadać nagłówek najwyższego rzędu tj. H1, w którym to przekażemy zarówno robotowi, jak i użytkownikowi informację o zawartości danej podstrony. Jeżeli treści jest dużo, warto zastosować również nagłówki niższego rzędu, tj. H2, H3 – w zależności od potrzeb.

Reply

Michał

wrz 20, 2017 at 8:52 AM

Chodzi mi o nowe znaczniki jako elementy blokowe wprowadzone w html5. Typu . Zanim pojawił się html5 strukturę strony tworzyły divy z odpowiednim id/class.

Reply

Arseo System

wrz 20, 2017 at 11:52 AM

Jeżeli posiadasz stronę w HTML5, to teoretycznie możesz użyć h1 w każdym blokowym elemencie. Osobiście jednak preferuję stosowanie 1 nagłówka najwyższego rzędu, aby mieć pewność poprawnej interpretacji treści danej podstrony przez wyszukiwarkę.
Oczywiście używanie wielu h1 nie zmienia faktu, że nie należy spamować tego tagu.

Reply

Leave a comment